به بهانه شروع سال ۱۳۹۸

امروز اول فروردین سال ۱۳۹۸ است. اولین روز سال، روزی که همه شروع شدن‌ها همه تغییرات و همه تصمیمات به امروز موکول شده است.

همان روزی است که اکثریت افراد به خودشان قول داده‌اند از امروز هدفمند زندگی کنند همان روزی است که همه تنبلی‌هایمان را به بهانه‌ی “از اول سال” به تعویق انداخته‌ایم.

خیلی از ما دچار این بهانه شده‌ایم که بجای برنامه‌ریزی و انجام سریع کارها ، آنها را به‌روزهای بعد موکول کنیم. اکثرا شروع کارها به  شنبه، از اول ماه و یا از سال جدید موکول شده است.

به‌راستی دلیل این‌همه تنبلی در چیست ؟ آیا در برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مشکل‌داریم و یا نسبت به اهدافمان متعهد نیستیم!

من هم به‌مانند خیلی از این افراد دچار این مشکل بوده‌ام و هستم ولی برای سال جدید برنامه‌ی جدیدی دارم.

امسال می‌خواهم بیشتر از هر چیزی به تعهد و ثبات قدم دررسیدن به اهدافم تأکید داشته باشم چون اعتماد راسخ دارم که تنها دلیل موفقیت همین تعهد و ثبات قدم است.

دو روز اول امسال (پنجشنبه و جمعه) را اختصاص داده‌ام به نوشتن دفتر برنامه‌ریزی، امسال برخلاف سایر سالها، اهدافم را بصورت هفتگی و سپس ماهانه تعیین خواهم کرد فارغ از اینکه هدف سالانه‌ام را تعیین کرده‌ام و اهداف هفتگی و ماهانه هم‌راستا باهدف بلندمدتم خواهد بود.

امسال بجای سررسید، از دفتر برنامه‌ریزی دارن هاردی که در کتاب “بهترین سال زندگی تو” قرار داده‌شده بود استفاده کرده‌ام چون به نظرم کامل و کاربری است.

در این دفتر ابتدا برای ماه جاری هدف گذاری خواهم کرد سپس هم راستا با آن، هدف هفتگی تعین خواهد شد و برای دست یابی به اهداف هفتگی برنامه روزانه نوشته خواهد شد.

همه ما میدانیم که مرحله بعد از هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی عمل کردن به آنهاست. برای امسال زمان بیشتری را به مسئله بررسی و ایراد یابی کارهای انجام داده‌شده اختصاص خواهم داد چون به‌واسطه این کار، ایرادات برنامه مشخص‌شده و به‌واسطه آن می‌توانم آن‌ها را اصلاح کنم.

به امید روزهای خوب و شاد برای همه انسان‌ها

سال نو مبارک

3
اشتراک‌گذاری
مهرداد علائی

ارسال پاسخ