ماجرای وبلاگ نویسی من

اواخر دی‌ماه بود که در حال مطالعه مطالب سایت متمم بودم و به این فکر می‌کردم که چه خوب است اشتراک این سایت را تهیه کنم تا بتوام از همه مطالب آن استفاده کنم. در حین جستجو، نظرم به کادر کناری سایت جلب شد که در آن نوشته‌شده بود «فعال‌ترین کاربران سی روز گذشته»

اولین اسم این لیست مربوط میشد به آقای حسین قربانی که تقریباً بیشتر از دو یا سه برابر سایر اعضا امتیاز داشت!

نمی‌دانم با سایت متمم آشنایی دارید یا نه، ولی به‌طور خلاصه میتوانم بگویم مقاله‌هایی که در این سایت منتشر می‌شود در مورد افزایش مهارت‌های فردی و اصول مدیریت و اینگونه مباحث است، و امتیازهای کسب شده کاربران بر اساس فعالیتشان در مباحث و تمریناتِ ارائه شده در این سایت است.

با این تعاریف نفر اولی که قبلا گفته بودم بیشترین فعالیت را در این سایت دارد، یعنی کسی که به خودش و مهارت‌های فردیش بیشتر از سایر کاربران اهمیت و اولویت میدهد.

برایم جالب شد که اطلاعاتم را در مورد این شخص بیشتر کنم و بهتر بشناسمش.

وقتی به پروفایل این شخص مراجعه کردم متوجه شدم ایشان وبلاگی دارند و هرروز بصورت مستمر در حال نوشتن مطالب و مقاله برای آن وبلاگ هستند.

خوشحال شدم که بامطالعه مطالب آنجا میتوانم با خط فکری و سبک زندگی یک فرد موفق آشنا شوم.

همه روزه مطالب وبلاگ را میخواندم و در بعضی پست‌ها نظراتم را می‌نوشتم، جالبی ماجرا اینجاست که ایشان به همه نظرات پاسخ میداد و همین باعث می‌شد هرروز پیگیر مطالب وبلاگ باشم و بدین وسیله با ایشان بصورت غیر مستقیم تعامل داشته باشم.

یک روز ایشان مطلبی با عنوان «نکاتی در مورد یک سال وبلاگ نویسی و سخنی با دوستان» منتشر کردند، که پس از خواندن آن مطلب، در قسمت نظرات در مورد وبلاگ نویسی چندین سوال پرسیدم و راهنمایی خواستم که ایشان قول دادن در پستی مجزا بصورت کامل به سوالاتم پاسخ دهند.

کارشان برایم خیلی قابل تحسین بود چون به راحتی و با چند سطر نوشته می‌توانستند جواب همه سوالات من را بدهند ولی بجای آن قبول زحمت کردند و چند روز بعد مطلبی با عنوان «وبلاگ نویسی منظم و پاسخ به سوال یک دوست» را منتشر کردند، که در آن پست به همه سوالات من پاسخ داده شد.

خیلی وقت بود که دوست داشتم وبلاگ نویسی کنم ولی چون همیشه سوالاتی در ذهنم بود که جوابی برایش نداشتم، تا الان نتوانسته بودم این کار را شروع کنم ولی با راهنمایی‌های آقای قربانی بالاخره این کار را شروع کردم و به امید خدا و دوست‌های خوبی مثل ایشان این کار را ادامه خواهم داد.

دوست برروی سرنوشت آدم تأثیر می گذارد و چه خوب شد که دوست خوبی مثل ایشان پیدا کردم.

ممنونم آقای قربانی که به من شهامت دادید تا اینکار را شروع کنم، برایتان آرزوی بهترین هارا دارم.

و به همه کسایی که این مطلب را میخوانند توصیه میکنم حتما حتما به وبلاگ ایشان سر بزنند و از مطالب آن استفاده کنند.

5
اشتراک‌گذاری
مهرداد علائی

ارسال پاسخ